SZKOŁY I PRZEDSZKOLA

 

Zapraszamy Was do nas :) przygotowaliśmy trzy warsztaty, gdzie dzieciaki poznają tajniki piekarnictwa i cukiernictwa

PIECZEMY CHLEBY

Nasz ukochany warsztat – dzieciaki przejmują stery w piekarni. Uczymy się czym jest siatka glutenowa, dlaczego mąka razowa jest zdrowa, skąd się  biorą dziurki w chlebie, sprawdzamy jak pachnie Teodor. Później czas na praktykę. Pracujemy przy bajcie, dzielimy na kęsy, werkujemy i lęgujemy ciasto, by powstały piękne chleby. Zwiedzamy piecownię, sprawdzamy na czym polega praca deseranta i czy wyciskanie Jopków jest łatwe. Po ciężkej pracy dzieciaki zdają “egzamin” i zabierają piękne chleby do domu

Czas trwania: 2,15 godz.

Cena 18 zł/os

warsztaty

SEKRETY DROŻDŻÓWEK

Stawiamy na pracę zespołową. Trzy zespoły pracują z ciastem drożdżowym, które jak się okazuje wcale nie jest łatwo wywałkować – a przynajmniej przy użyciu prawdziwego wałka cukierniczego. Uczymy się jak napełnić i użyć rękaw cukierniczy, do czego służy smarówka i jak pracuje się używając radełek zespolonych. Wkładamy drożdżówki do pieca, sprzątamy bajty i w z niecierpliwością czekamy aż nasze pachnące cuda się upieką. Nagroda może być tylko jedna – pachnące, parzące palce drożdżóweczki mniammm palce lizać.

Czas trwania: 2 godziny

Cena 18 zł/ osoba

IMG_20160212_114242IMG_20160212_115304IMG_20160212_122045

 

ZDOBIMY CIACHA

Przed Wielkanocą kruche jajka – pisanki, przed Bożym Narodzeniem pierniki – worki wypełniamy kolorową szprycglazurą i folgujemy naszym talentom artystycznym. Najpiękniejsze ozdoby są dziełem małych rączek – i nie ukrywamy wiele od Was się uczymy :)

Czas trwania 1,5 godziny

Cena 18 zł/osoba